Ericsson Rusya’da baz istasyonları inşa edecek

0

Ericsson Rusya

Ericsson Rusya’da baz istasyonları inşa etme planını açıkladı. Rusya’da operatör olarak lisansının uzatılacak olması ile Ericsson faaliyetini artırıyor.

Ericsson Rusya’da baz istasyonları kuracak

İsveçli Ericsson, Rusya’nın Kaliningrad bölgesindeki özel bir alanda bir iletişim baz istasyonu inşa etmek için kullanılabilecek bir alanı denetlediğini söyledi.

Rusya, Moskova’nın yerel teknoloji ve BT hizmetlerini, LTE (uzun vadeli evrim) ağlarının iletişimini teşvik etmeye yönelik daha geniş tanıtımının bir parçası olarak yalnızca Rus ekipmanlarını kullanarak ağlar oluşturmaya başlayacak. Operatör lisansının ise 2023’ten sonra uzatılacağı açıkladı.

Kommersant, Ericsson’un çok sektörlü bir holding şirketi olan GS Group’a ait tesislerin teknik denetimini yürüttüğünü söyledi. Bununla birlikte Kommersant kaynaklarına göre Ericsson, kendi fabrikasını kurmayı veya bir Rus ortak bulmayı düşünüyor.

Kommersant, Ericsson’un Rusya dahil birçok ülkedeki yetkililerle 5G ve diğer teknolojiler konusunda sürekli diyalog halinde olduğunu söyledi. Finlandiya merkezli Nokia geçtiğimiz ay, sunucu ve depolama sistemleri geliştiricisi ve üreticisi olan Rus YADRO ile 4G ve 5G baz istasyonları kurmak için ortak olacağını duyurdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>