Ericsson’un 22 ülkedeki stratejisi bir Türke emanet

0

Alp Uysal, 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren, Ericsson Ortadoğu Bölgesi Strateji ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Türkiye, İsveç ve Amerika’da  21 yıl boyunca başarılı projelere liderlik eden Uysal, bu görev öncesinde Ericsson RMEA Bölgesi’nin Mobil Genişbant’tan Sorumlu Direktörü’ydü.

Alp Uysal Kimdir?

Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Alp Uysal, Pennsylvania Wharton School’da işletme eğitimi aldı.

1993 yılında Amerika’da US West Advanced Technologies şirketinde Ar-Ge Mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan Uysal, 1999 yılında yine aynı ülkede McKinsey bünyesine katılarak teknoloji stratejisi alanında uzmanlaştı. 2002-2006 yılları arasında yazılım firması TIBCO’da Pazarlama ve Satış birimlerinde yöneticilik yaptıktan sonra Türkiye’ye dönen Uysal, Ericsson’da Turkcell ve Vodafone takımlarında çeşitli Satış görevlerinde bulundu.

Alp Uysal 2010 yılında Orta Doğu Bölgesi Satış Operasyonlarından Sorumlu Direktör görevini üstlendi. Ericsson’un İsveç’teki merkez ofisinde de 1 yıl süreyle bulundu ve burada önemli Mobil Genişbant projelerini yürüttü. 2013-2014 yılları arasında Ericsson’un RMEA bölgesi Mobil Genişbanttan Sorumlu Direktörlüğü görevini üstlendikten sonra, 1 Ağustos 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Ericsson Ortadoğu Bölgesi Strateji ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>