Techinside Google News
Techinside Google News

Erken aşama teknoloji girişimleri için 175 milyon dolarlık fon

Risk sermayesi firması Talis Capital erken aşama teknoloji şirketlerine yatırım yapmak için 175 milyon dolarlık bir fon ayırdı
- Advertisement -

Sigorta katılım platformu Aventus’un arkasındaki risk sermayesi firması Talis Capital, erken aşama teknoloji şirketlerine yatırım yapmak için 175 milyon dolarlık bir fon ayırdı. Risk sermayesi firması Talis Capital, bir bölümü yeni nesil teknoloji altyapılarına ve iklim teknolojilerine yatırım yapmak üzere kullanılacak olan 175 milyon dolarlık bir erken aşama fonu topladı.

Bu fon, ABD, İngiltere ve Avrupa’daki Tohum ve Seri A aşamasındaki şirketlere yatırım yapmayı hedefliyor. Fonun açılması, teknoloji sektöründe devrim niteliğinde bir dönüşüm yaşadığı bir döneme denk geliyor. Talis, bu dönemde vizyon sahibi girişimcilerin başarılı olabileceğine inanıyor ve geleceğin kategori belirleyici şirketlerini bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, sürdürülebilir rekabet avantajı ve potansiyel yol bağımlılığı olan şirketlere odaklanarak erken aşamada büyümelerine destek olmayı hedefliyor. Talis’in yeni fonu, karmaşık sistemlere ve ekonomik ağlara odaklanıyor. Bu sayede, geleceğin lider şirketlerini erken aşamada tespit edebilir ve onların kalıcı işletmeler inşa etmelerine yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Fon, teknoloji alanında inovasyonu teşvik edecek ve önemli sektörlerdeki büyümeyi destekleyecek. Talis’in yeni fonu, girişimcilere umut verici bir fırsat sunarken, geleceğin lider şirketlerini keşfetme yolculuğunu hızlandırmayı hedefliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir