Eski Amazon yöneticisinden siber güvenlik aracı

0

Amazon yöneticisi siber güvenlik

Eski Amazon yöneticisi siber güvenlik aracıyla Çinli firmalara destek sağlıyor. Bu araçla, siber saldırılara karşı koruma sağlanıyor.

Eski Amazon yöneticisinden siber güvenlik çözümü

6 yıllık şirket olan ThreatBook’un kurucusu ve CEO’su Xue Feng, Çin’de on yıllardır antivirüs ve güvenlik yazılımlarının kullanıldığını belirtiyor. Ancak Xue Feng, yakın zamana kadar işletmelerin bunları sadece uyumluluk taleplerini karşılamak için tedarik ettiğini vurguluyor.

Daha önce Çin’de Microsoft internet güvenliği müdürü olarak çalışan Xue: “Ülkeler arasındaki siber saldırıların miktarı, jeopolitik ilişkilerini yansıtıyor.” dedi. Müttefik iki ülkenin birbirlerine saldırma olasılıklarının daha az olduğunu belirtiyor.

Mevcut müşterilerinin yüzde 80’inden fazlası finans, enerji, internet endüstrisi ve imalat sektörlerindeki büyük şirketler ThreatBook da diğer şirketler gibi yazılım satışı yapıyor. Bununla birlikte yıllık hizmetler için abonelik ücreti de alıyor.

Mart ayını 76 milyon dolarlık E Serisi finansman turu ile kapatan ThreatBook, Hillhouse Capital dahil olmak üzere yatırımcılardan topladığı toplam sermayesini 152 milyon doların üzerine çıkardı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>