Techinside Google News
Techinside Google News

Eski Apple çalışanlarının girişimi 100 milyon dolar topladı

Eski Apple tasarım ve mühendislik ekibinden Imran Chaudhri ve Bethany Bongiorno tarafından kurulan bir girişim, 100 milyon dolar topladı.
- Advertisement -

Eski Apple tasarım ve mühendislik ekibinden Imran Chaudhri ve Bethany Bongiorno tarafından kurulan bir girişim, 100 milyon dolar topladı. Girişim, yapay zeka için “entegre cihaz ve bulut hizmetleri platformu” adını verdiği platformu oluşturmayı hedefliyor.

Humane’in çalışmaları gizemle saklanıyor. Ancak en son C Serisi finansman turu, Kindred Ventures (turu yöneten), SK Networks, LG Technology Ventures, Microsoft, Volvo Cars Tech Fund, Tiger Global, Qualcomm Ventures ve OpenAI dahil olmak üzere çok sayıda önemli yatırımcının ilgisini çekti.

Bugüne kadar Humane, Salesforce CEO’su Marc Benioff da dahil olmak üzere mevcut ve önceki yatırımcılardan 230 milyon dolar topladı. İş gücü buna paralel olarak daha da büyüdü ve şimdi tam olarak 200 çalışana ulaştı.

Chaudhri: “Bu C Serisi turu, özkaynak yoluyla para toplamak ve şirket büyüdükçe öz sermayeye katılmak isteyen harika risk sermayedarlarını ve stratejik ortakları dahil etmek için bir fırsat sundu. Humane’de türünün ilk örneği bir cihaz ve hizmet platformu oluşturuyoruz. Hızla büyüyoruz ve yenilik, araştırma ve geliştirmeye odaklandık” dedi.

Humane, platformunu ve hizmetlerini pazara sunmak için SK Networks ve Microsoft ile ortaklık kurduğunu, Microsoft’un bulut işleme gücünü ve SK Networks’ün dağıtımını sağladığını söylüyor. Bu arada Humane, teknolojisini girişimin cihazına entegre etmek için OpenAI ile işbirliği yapıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir