Eski Coinbase ürün yöneticisi bilgi sızdırmakla suçlanıyor

0

Coinbase ürün yöneticisİ

Eski Coinbase (COIN) ürün yöneticisi Ishan Wahi, içeriden öğrenilen bilgilerin ticaretiyle ilgili federal suçlamaları reddetti.

Ishan Wahi, gerçek listeden önce kardeşi Nikhil Wahi ve Sameer Ramani ile borsanın hangi kripto varlıklarını listeleyeceği hakkında bilgi paylaşmakla suçlanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), aynı içeriden öğrenenlerin ticareti iddialarıyla bağlantılı üç kişiye de suçlamada bulundu.

Ishan Wahi’nin Coinbase’de en az 14 farklı listeleme hakkında bilgi paylaştığı iddia edildi ve Adalet Bakanlığı’na göre sanıklar program aracılığıyla 1.5 milyon dolara kadar kazandılar. Bu, Adalet Bakanlığı’nın takip ettiği kriptoyu içeren ikinci içeriden öğrenenlerin ticareti davası olma niteliğinde.

Dava ayrıca dikkat çekti çünkü SEC, ihraççıları veya Coinbase’i listelemek için ücret ödemeden de olsa işlemlerde dokuz tokeni menkul kıymet olarak adlandırdı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>