Eski Facebook çalışanı şikayette bulundu

0

Facebook çalışanı şikayet

Eski Facebook çalışanı şikayette bulunarak gündeme geldi. Bu çalışan, şirketin suç teşkil eden davranışlar konusunda yanlış yönlendirme yaptığını belirtti.

Eski Facebook çalışanı şikayette bulunarak şirketi ihbar etti

Eski Facebook çalışanı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bilgi uçuran bir şikayette bulundu. İlk olarak Washington Post tarafından bildirilen en son şikayet, Facebook’un yatırımcılarını “Instagram, WhatsApp ve Messenger dahil olmak üzere platformlarında tehlikeli ve suç teşkil eden davranışlar” konusunda yanlış yönlendirdiğini iddia ediyor.

Şikayette eski çalışan, Rusya’nın 2016 seçimlerine karışmak için platformu kullanmasına ilişkin açıklamaların ardından, Facebook’un en üst düzey iletişim yöneticilerinden biriyle yaptığı bir konuşmayı anlattı. Frances Haugen gibi, en son ihbarcı da Facebook’un yanlış bilgilendirme, oylama müdahalesi ve şirketin karşı karşıya olduğu diğer büyük sorunlarla mücadele etmekle görevli olan ekibinin eski bir üyesiydi. Haugen gibi, eski Facebook çalışanı, şirketin yanlış bilgi, nefret söylemi ve diğer sorunlu içerikle mücadele çabalarını, o zamanki Başkan Trump’ı ve siyasi müttefiklerini kızdırma korkusuyla veya potansiyel olarak sönümleme endişesiyle rutin olarak baltaladığını söyledi.

SEC başvurusu ayrıca, gizli Facebook Gruplarındaki yasa dışı faaliyetleri ve Facebook’un politikacıların ve diğer yüksek profilli kullanıcıların kurallarının dışına çıkmasına izin verme politikasını da açıklıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>