Eski Netflix çalışanı haksız kazançla suçlanıyor

0

Eski Netflix çalışanı

Eski Netflix çalışanı haksız kazanç sağlamakla suçlanıyor. Eski yazılım mühendisinin, abisi ve arkadaşıyla bilgi paylaştığı iddia ediliyor.

Eski Netflix çalışanı haksız kazanç sağladığı iddiasıyla gündemde

İddiaya göre eski bir Netflix yazılım mühendisi, ticari kazanç elde etmek için kardeşine ve yakın arkadaşına Netflix’in abone tabanı hakkında bilgi verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan suçlamalar, beş kişiyi Netflix’in abone büyümesi hakkında gizli bilgiler üzerinde ticaret yaparak toplam 3 milyon doların üzerinde kar elde etmekle suçluyor.

SEC’in şikayetine göre, eski bir Netflix yazılım mühendisi olan Sung Mo Jun, Netflix’in abone tabanının büyümesiyle ilgili kamuya açık olmayan bilgiler üzerinde yasadışı bir şekilde ticaret yapmak için uzun süredir devam eden bir planın başındaydı. Şikayet, Sung Mo Jun’un 2016 ve 2017’de Netflix’te çalışırken, abone büyüme bilgilerini defalarca abisi Joon Mo Jun’a ve yakın arkadaşı Junwoo Chon’a aktardığını iddia ediyor.

SEC’in şikayeti ayrıca, Sung Mo Jun’un 2017’de Netflix’ten ayrıldıktan sonra, o sırada hala Netflix’te çalışan Ayden Lee ve Jae Hyeon Bae adlı diğer iki kişiden gizli Netflix abone artış bilgilerini aldığını iddia ediyor. Jun kardeşler ve Chon’un şifreli mesajlaşma uygulamaları kullanarak ve nakit komisyon ödeyerek tespitten kaçmaya çalıştıkları iddia ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>