Eski personel 1.5 milyon müşterinin verilerini çaldı!

0

SunTrust bankası

SunTrust bankası eski personeli, 1.5 milyno müşterinin verilerini çalımakla suçalnıyor. Eğer şüpheler gerçek çıkarsa, SunTrust bankası ciddi bir veri hırsızlığı ile karşı karşıya kalmış olacak.

SunTrust bankası veri hırsızlığı skandalı ile karşı karşıya

Atlanta merkezli finans şirketi, veri hırsızlığı şüphesiyle karşı karşıya kaldı. Uluslararası yatırım, ipotek, varlık yönetimi, menkul kıymet komisyonculuğu ve sermaye piyasası hizmetleri ile ilgilenen SunTrust’ın başı eski personeli nedeniyle derde girebilir. Çalınan veriler arasında müşteri isimleri, telefon numaraları, adresleri ve hesap bakiyelerinin olduğu düşünülüyor.

SunTrust, sosyal güvenlik numaraları, hesap numaraları, kullanıcı kimlikleri, şifreler, sürücü belgesi gibi diğer kişisel bilgilerin güvende olduğunu açıkladı.

SunTrust CEO’su Bill Rogers: “Kişisel bilgi güvenliğinin sağlanması, finansal refahın ilerletilmesi için bir amaç olarak temel amacımızdır. Bundan etkilenmiş olan müşterilerden özür dileriz. Hesaplarımızı izledik ve diğer güvenlik önlemlerini artırdık” açıklamasını yaptı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>