Eski Tesla çalışanları şirket bilgilerini sattı mı?

0

eski Tesla çalışanları

Elektrikli otomobil sektörünün dev ismi Tesla, sık sık çalışanlarıyla sorunlar yaşıyor. Son olarak, eski Tesla çalışanları şirketler bilgilerini Rivian’a sattı iddialar gündeme geldi.

Eski Tesla çalışanları Rivian’a geçiyor

Elektrikli otomobil sektöründe Tesla’nın en büyük rakiplerinden biri olan Rivian, Tesla’nın eski çalışmalarını kadrosuna katıyor. Ancak Rivian’ın bu stratejisi nedeniyle, Tesla tarafından yeni iddialar gündeme geldi.

Tesla tarafından yapılan açıklamada, 22’si son 4 aylık dönemde olmak üzere toplamda yaklaşık 70 çalışanın Rivian’a geçtiğini açıkladı. Bu çalışanların bir kısmının Rivian’a geçerken yanında gizli bilgileri götürdüğü de iddia edildi. Tesla, Rivian’ın kendi çalışanlarını bünyesine katmasına saygı duyduğunu belirtse de gizli bilgilerin alınmasının adil olmadığı vurgulandı.

Ayrıca Tesla’da ki personellere dair hassas ve ticari sır olarak nitelendirilen bilgilerinde Rivian’a aktarıldığı belirtiliyor. Şu anda Rivian’ın elinde Tesla personellerinin aldıkları maaş, bonus, işe alım ödülleri ve tazminatlar gibi farklı kategoride bilgiler yer alıyor.

Başka bir çalışanın ise Tesla’nın üretim sürecinde kullanılan ekipmanlarla ilgili bilgileri Rivian’a götürdü hatta Tesla şarj istasyonu ağında çalışanların listesini bile paylaştığı bildiriliyor. Tesla’nın iddialarına göre bu örneklerden çok fazla sayıda mevcut. Tesla’nın ilerleyen süreçte Rivian’a bu konuda dava açıp açmayacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>