Eski iş yöntemleri artık işe yaramıyor

0

Yeni dönemde işgücünü iyileştirmek, değerlendirmek ve muhafaza etmek neye mal olur? İşte dikkate almanız gereken bazı şeyler:

Eski Tarzlar İşe Yaramayacak: Eğer işinizin uyumlu ve başarılı olmasını istiyorsanız dostluk kurma yeteneği gerekli. Son yapılan araştırmalara göre yöneticilerin %34’ü yetenek kazanma çabalarının işgücünü hazırlama işine bağlı olduğuna ve şirketlerin gelecekte buna ihtiyaç duyacağına inanıyor. Haklılar da. Yöneticilerin, şirketlerin istihdam markalaşmasını şekillendirmeye odaklanmaları gerekli. Bugünün şirketleri sadece tüketiciler için değil, potansiyel işe alımlar için de markalarını pazarlamalılar. Veri madenciliğine yapılan sosyal medya yatırımı ve profesyonel şebekeler ve yetenek topluluğu oluşturmak, süreç daha ileri gittiğinde sadece buzdağının görünen yüzü olarak kalacak. Video, işbirliği programları ve istihdam sözleşme platformaları şirketlerin geleceğin işgücünü şekillendirmede kullandıkları araçlardan sadece birkaçı. Liderler her geçen dakika daha sosyal oluyorlar.

Yeteneği Oluşturmak ve Muhafaza Etmek İçin Büyük Veriyi Kullanın: Yeteneğin zirvesi hala matah, ama potansiyel personeller havuzu küresel. Büyük veriyi ve yetenek analizlerini güçlendirme, becerikli adayları tanımlamak ve işe alım niteliğini ölçmek için gerekli. Basitçe açıklarsak, istatiksel araçlar samanlıktaki iğneyi tespit etmenize yardımcı olabilir. Aksi takdirde, gözünüz bağlı bir şekilde hedefe nişan alırsınız.

community-employee

Topluluk Kurma: Topluluk kurma sadece işte önemli değil, şirketlerin doğru üyeleri cezbetmesinde önemli bir yol. Örneğin, GM gibi şirketler sosyal medya yoluyla yetenek bazlı toplulukları cezbetmek ve kurmak için çalışanların ürettiği içeriği kullandı. Bunlar gibi yenilikçi icraatlar şirketlerin yetenek havuzlarını genişletmesine yardımcı oluyor.

Arayüz Her Şeydir: Potansiyel elemana ulaşmak için onların kullandığı aynı araçlarla ve teknolojilerle bağlantı kurmalısınız. Adayın yaşantısını düşünün. Aslında, bunun anlamı sizin şirketinizle etkileşim içinde olurken hangi platformu, cihazı ya da kanalı kullanmak için seçtikleriyle birlikte yaşanan potansiyel işe alımdaki muhteşem deneyim. En üst seviyedeki adayların artık daha çok seçenekleri var. Sorunsuz bir şekilde size ulaşamazlarsa, büyük ihtimalle sizi başka birinin yararına es geçecekler.

catena

Çalışan Bağlılığı: Bugün, işe alım büyük bir gelişimin sadece başlangıcı. Çalışan bağlılığı doğru sırayı koruma ve hareketlendirilmiş işgücüne karşı olmazsa olmaz. Birleşik ve işbirlikçi işyeri çevresi kurmak, işçilere açık iletişim çizgisi, ekip kurma araçları ve işlerinde talep edileni yapma geri bildirimini garanti etmeye yardımcı olur. Küresel pazarların, sosyal medyanın ve analitik araçların ortaya çıkması personelleri işe alma ve elde tutma işini dönüştürüyor. Şirketler, en üst kalitedeki adayları cezbetmeye geldiğinde iç şerite sahip olmak istiyorlarsa, yarışta daha zekice alt edici, yenilikçi ve çabuk olmaları gerekir. En iyinin ve en parlağın sizin için çalışmasını istiyorsanız, sizin yetenekle en iyiyi ve en parlağı elde etmeniz gerekir.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>