ETH madencileri 166 milyon dolar kazandı

0

ETH madencileri

Glassnode isimli veri şirketinin istatistiklerine göre ETH madencileri Eylül ayında 166 milyon dolar kazandı. Bu miktar, işlem ücretlerinden elde edildi.

Eylül ayı ETH madencileri için başarılı geçti

Kripto para piyasasının en popüler ikinci ismi olan Ethereum, madencilere kazandırmaya devam ediyor. Veri sağlayıcısı Glassnode tarafından paylaşılan bilgiler, Eylül ayında ETH madencilerinin işlem ücretlerinden 166 milyon dolar kazandığını gösteriyor.

Ağustos ayına kıyasla yüzde 47’lik bir artış yaşanırken, ETH madenciliğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılmış oldu. Ayrıca geçtiğimiz ay Bitcoin madencilerinin işlem ücretlerinden sadece 26 milyon dolar kazandığı da göz önüne alındığında, ETH madencilerinin Bitcoin madencilerinden 6 kat daha fazla kazandığı sonucuna ulaşıyoruz. ETH, Eylül ayıyla birlikte kendisi için bir rekoru da kırmış oldu.

ETH madenciliğindeki payda yaşanan bu artışın, artan DeFi aktivitesinden kaynaklandığı vurgulanıyor. son 14 günlük süreçte yatay işlem gören Bitcoin, madencilere de gelir elde edebilmeleri için pek açık kapı bırakmamış durumda. Bu nedenle kripto para madenciliğinde ETH’nin başarısı devam edecek gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>