Ethereum 2021 performansıyla rekor kırdı

0

Ethereum 2021

Ethereum 2021 yılında yaklaşık yüzde 500 oranında artış gösterdi. Ethereum, kripto para ekosisteminde büyüme devam ediyor.

Ethereum 2021 yılında hızına deva mediyor

Ethereum blockchain, kripto cinsinden kredilendirmeyi mümkün kılan platformlar tarafından daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanıyor.

Ethereum, merkezi olmayan finans uygulamalarına ve kripto para birimlerine artan kurumsal ilginin desteğiyle bu yıl kazancını neredeyse yüzde 500 artırdı. Bitcoin’den sonra piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 4 bin 372 dolar seviyeleri ile yeni bir rekora da imza attı. Bitcoin’in ise 56 bin dolar seviyelerinde seyretmesiyle ETH eksositemin en popüleri haline geldi.

Bu artışın Ethereum’un arkasındaki blockchain teknolojisinin popülerliğini de olumlu etkileyeceği belirtiliyor. Günümüzde birçok altcoin ETH’ye ait teknolojiyi kullanarak varlığını sürdürüyor. ETH’nin yükselişi, blockchain ekosisteminin de hareketlenmesini sağlayacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>