Ethereum madenciliği yapmak için Boeing 747s kiraladılar

1

Kripto paraya olan talep artıkça fiyatlar yükseliyor, fiyatlar yükseldikçe de kripto para madenciliği için çılgınca çözümler üretenlerin sayısı artıyor.

Sadece birkaç sene önceye kadar kripto para madenciliği yapmak için evini bir bilgisayar çiftliğine çevirenleri hatta bilgisayar çiftliği kurmak için bina kiralayanları duyduğumuzda şaşırıyorduk ancak artık bu girişimler son derece doğal karşılanmaya başlandı.

Şimdi ise Ethereum madenciliği yapmak isteyen girişimciler, piyasada madencilik için gerekli grafik kartlarını bulmakta güçlük çekince, binlerce parça grafik kartını Çin’deki fabrikasından alıp ABD’ye getirmesi için bir Boeing 747s kiraladılar. Gemi ile yapılan nakliyenin haftalar sürmesi nedeniyle çok yavaş kaldığını ve bu sırada büyük fırsatlar kaçırıldığını anlatan Genesis Madencilik’in CEO’su Marco Streng, uçakla nakliyat seçeneğini kullanmaya başladıklarından beri, piyasadaki dalgalanmalara daha hızlı tepki verebildiklerinin de altını çizdi.

Grafik kartları, çok ağır bir işlem olan kripto para madenciliği sırasında en verimli sonucu veren işlemcilere sahipler. Ancak bu işlem sırasında aşırı ısınan kartlar bir süre sonra ya bozuluyorlar ya da  verim alınamayacak şekilde deforme oluyorlar. Dolayısıyla, kripto para madenciliği yapanlar ekran kartlarını düzenli olarak değiştirmek zorunda kalıyorlar.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>