Etiya, China Mobile ve Huawei ile Ar-Ge yapacak

0

Etiya Kurucu Ortağı Aslan Doğan
Etiya Kurucu Ortağı Aslan Doğan

Kurumsal yazılım sağlayıcılarından Etiya, yurtdışı yatırım ve ataklarını sürdürüyor. Şirket, son olarak, telekom ve eğlence sektöründeki lider firmaların bir araya geldiği TM Forum tarafından organize edilen “TM Forum Live” organizasyonuna davet edildi. Bu organizasyona davet edilen ilk Türk şirket olarak Etiya, China Mobile ve Huawei gibi Çinli dev firmalarla Ar-Ge çalışmaları yürütecek. Çalışmaların sonuçları, 1-4 Haziran tarihleri arasında Fransa, Nice’te gerçekleştirilen ve yılın en büyük network etkinliği olarak adlandırılan TM Forum Live’de sunulacak.

Bu başarıyla ilgili olarak açıklama yapan Etiya Kurucu Ortaklarından Aslan Doğan; “Telekom sektöründe global bir oyuncu olma vizyonu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun için yurtdışında ürün ve yetkinliklerimizi tanıtma ve yeni yönelimlere uygun Ar-Ge çalışmalarımıza uzun süredir devam ediyoruz” diyor. Doğan, “China Mobile ve Huawei gibi lider firmalarla işbirliği yaptığımız Ar-Ge çalışmalarının sonuçları, sadece Türkiye’de değil, uluslararası arenada da referans gösterilen çözümler olmayı başaracaktır” diye ekliyor.

Etiya ekibi, TM Forum Live’de sunulmak üzere 2 ayrı proje üzerinde çalışacak. Projelerin amacı ise konsept ortaya çıkarmak ve bu konseptlerin standartlaşmasını sağlamak. İlk projede büyük veri analiziyle firmaların müşteri deneyimini artırmalarına ve rekabet gücünü yükseltmeyi amaçlayan çalışmalar yapılacağını aktaran Doğan, bu projede dünyanın lider teknoloji şirketlerinden China Mobile, Cox Communications, MTS Allstream ve Orange’ın da yer aldığını ekliyor.

Diğer projede ise ağ fonksiyonları sanallaştırma (NFV) teknolojileriyle telekom şirketlerine daha akıllı ve yüksek etkili dijital bulut teknolojileri çözümlerine odaklanacaklarını aktaran Doğan, bu projedeki diğer firmaları China Mobile, Huawei, MyCom ve Indra olarak sıralıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>