Eutelsat yeni yatırımlar ve anlaşmalarla büyüyor

0

Eutelsat Communications 2013-2014 mali yılında gerçekleştirdiği yüzde 2,5’un üzerindeki gelir büyümesi ve yüzde 76,7 gibi yüksek bir seviyede elde edilen FAVÖK (faiz amortisman ve vergi öncesi kar) marjı ile hedeflerini gerçekleştirdi. Eutelsat’ın rezervi, mevcut ve yeni pazarlardaki uzun vadeli pozitif dinamikleri doğrular şekilde şimdiye kadarki en yüksek değeri olan 6,4 milyar Euro’ya ulaştı.

Eutelsat Communications Başkanı ve CEO’su Michel de Rosen de Eutelsat’ın büyüme hızına dikkat çekti. ”Hizmete giren ek kapasite, önümüzdeki üç yıl içinde büyümeyi en üst seviyede hızlandırmamızı sağlayacaktır. Bu büyüme, özellikle Latin Amerika ve Asya Pasifik olmak üzere hızlı büyüyen pazarlarda, öncelikle video ile geniş bant ve mobilitede seçilen fırsatlar tarafından yönlendirilecektir” diyen Michel de Rosen, karlılığı yüksek seviyede tutma konusunda kararlı olduklarını dile getirdi.

Dünya üzerinde uydu ağını genişleten Eutelsat imzaladığı yeni anlaşmalar ve yaptığı yeni yatırımlarla da küresel rolünü güçlendiriyor. Eutelsat’ın son dönem attığı üç önemli adım uydu sektöründeki artan rolünü gözler önüne seriyor.

Asya-Pasific’te yeni uydu ile kapasite artıyor

Asya-Pasific bölgesi için Airbus Defence and Space ile EUTELSAT 172B uydusunun tedarik ve fırlatma sözleşmesini imzalayan Eutelsat; 172° Doğu yörünge konumunda devamlılığını ve kapasitesini genişletecek. Airbus Defence and Space tarafından üretilecek olan 3,5 ton ağırlığındaki uydu 2017 yılının ilk yarısında Ariane 5 roketi ile fırlatılacak ve ilk yörünge içi yükseltme ve tüm istasyon muhafaza manevraları için elektrikli tahrik kullanılacak. EUTELSAT 172B, Eutelsat’ın Yüksek Hacimli taşıma kapasitesine bağlı hüzmeler arasında dinamik güç dağıtımı sağlayacak şekilde donatılmış olan ilk uydusu. Bu tesis Eutelsat’ın, Kuzey Amerika’nın Batı kıyı bölgesinden Güney Doğu Asya’ya kadar uzanan taşıma kapasitesinin 11 hüzmesi tarafından kapsanan sekiz saat dilimi arasındaki trafik değişimlerine yanıt vermesine olanak tanıyacak. Bu uydu sayesinde Pasifik’teki kapasite iki kattan fazla artacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>