Evcil hayvan teknolojisi pazarı 20 milyar dolara ulaşacak

0

Evcil hayvan teknolojisi

Global Market Insight tarafından yapılan bir araştırmaya göre evcil hayvan teknolojisi pazarının 2028 yılına kadar 20 milyar doları aşması bekleniyor.

Pazar büyümesi, evcil hayvan teknolojisi ürünlerinin analitik yeteneklerini artıran yapay zeka özellikli çözümlerin yükselişine bağlanabilir. Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarına verilen gıdaların besin değeri, miktarı ve kalitesi konusunda oldukça bilinçli hale geliyor. Besleyiciler ve kaseler gibi akıllı cihazlar, sahiplerinin evcil hayvanlarının yiyecek alımını ve tüketim alışkanlıklarını yakından izlemelerine yardımcı oluyor. Evcil hayvan teknolojisi ürünleri ayrıca, gıda ağırlığını hem pound hem de kilogram olarak ölçen yerleşik bir dijital terazi içeriyor. Bu, sahiplerin evcil hayvanlarına boyutlarına, yaşlarına, cinslerine ve aktivite seviyelerine göre optimum miktarda besleyici gıda vermelerini sağlıyor. Evcil hayvan teknolojisi, gıda kalitesini etkileyebilecek zararlı bakteri ve mikropların ortadan kaldırılmasına yardımcı olan anti-mikrobiyal bir dış kabuğa sahiptir.

Evcil hayvan teknolojisi pazarı, faaliyetlerini ve konumlarını belirlemek ve izlemek için kullanılan evcil hayvan güvenlik cihazlarına yönelik artan talep tarafından yönlendiriliyor. Bluetooth tabanlı evcil hayvan teknolojisi, bir akıllı telefon ile evcil hayvanın güvenli olmasını sağlamak için bağlı olan baz istasyonu arasında kesintisiz bağlantıya izin verdiği için kullanılır. Evcil hayvan, sahibinden ayrılır ve akıllı telefonun bluetooth menzilinin dışına çıkarsa, evcil hayvan teknolojisi, güçlü bir hücresel ağ üzerinden gerçek zamanlı izleme sunar. Gerçek zamanlı konumlandırmadaki gelişmeler ve haritalama portallarının evrimi, güvenlik amacıyla kullanılan evcil hayvan teknolojisi cihazlarına olan talebi artırıyor. Akıllı teknoloji cihazları, yüksek derecede güvenilirlik sunmak için 4G LTE ağ bağlantısını ve Bluetooth’u entegre eder.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>