Evde 5G internet hizmeti başlıyor

0

Evde 5G internet

Three isimli bir GSM şirketi, evde 5G internet hizmeti başlatacağını duyurdu. Bu hizmetin, fiber internete yeni bir alternatif olabileceği belirtiliyor.

Evde 5G internet zamanı

Hong Kong merkezli GSM şirketi Three, Londra’nın belirli bölgeleri için yeni bir hizmet başlatıyor. Bu hizmet ile kullanıcıların evlerde 5G internet kullanması mümkün hale gelecek.

100 MHz bandında çalışacak olan internet hizmeti, bu yıl sonuna kadar 25 farklı şehirde aktif hale gelecek. Three, yeni hizmetini ‘fibere yakın hızda’ sloganıyla duyurdu. Ancak sağlanacak hizmetin hızı hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Kotasız olacak bu internet hizmetinin fiyatı ise 43 dolar olarak açıklandı. Evden erişilebilecek bu hizmete kayıt olan kullanıcılar mobil erişimde herhangi bir ek ücret ödemeyecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>