Evde spor salonu startupı Tempo yatırım aldı

0

Evde spor salonu

Evde spor salonu startupı Tempo 220 milyon dolarlık yatırım topladı. Özellikle de pandeminin etkisiyle, bu tip startuplar desteklenmeye devam ediyor.

Evde spor salonu startupı: Tempo

Salgın geçen yıl herkesi evde kalmaya zorlarken birçok spor tutkunu, kardiyovasküler ve kuvvet antrenmanı egzersizlerinin boşluğunu doldurmak için evde fitness yapmaya çalıştı.

Moawia Eldeeb ve Josh Augustin tarafından kurulan 5 yaşındaki fitness girişimi Tempo, SoftBank liderliğindeki 220 milyon dolarlık C Serisi turunu tamamladı. Şirket, tedarik zincirini güçlendirmek, artan tüketici talebine ayak uydurmak ve Ar-Ge ve içerik gibi çabaları hızlandırmak için çalışmalarına ağırlık verecek.

Şirketin Şubat 2020’de piyasaya sürdüğü bağımsız kabini, kullanıcıları egzersiz yaparken tutarlı bir şekilde tarıyor. Sporcuyu takip eden ve koçluk yapan bu kabin, 3D hareket izleme kamerasına sahip 42 inçlik bir dokunmatik ekran içeriyor.

Tempo, şu anda 2 bin 495 dolardan satılan üç farklı donanım paketine sahip. Bu paketler dahilinde halter, dambıl, egzersiz minderi ve kalp atış hızı monitörü gibi aksesuarlar da sunuluyor. Ayrıca kullanıcılara isteğe bağlı olarak 30 dolarlık canlı dersleri içeren abonelik de sunuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>