Evden çalışma ne kadar daha sürecek?

0

Evden çalışma

Birçok şirket bu zorlu süreçte evden çalışma sistemine geçmiş durumda. Google ve Facebook bu çalışma sistemi hakkında yeni bilgiler verdi.

Evden çalışma 2021’e kadar uzatıldı

Koronaviürs salgını, tüm dünyada çalışma hayatını daha esnek hale getirdi. Birçok şirket home office çalışma sistemine geçmiş durumda.

Bununla birlikte şirketler salgın sonrasında da her şeyin yine eskisi gibi olmayacağını düşünerek, home office çalışma sistemini sürdürecek. Bu düşünceyle Google ve Facebook, home office çalışma sistemini 2021’e kadar sürdürecek. Benzer şekilde Microsoft da Ekim ayına kadar home office çalışma sistemine devam edeceğini açıkladı.

Ofiste bulunması gereken Google çalışanları ise 1-2 ay içinde ek güvenlik önlemleri de alınarak ofiste çalışmaya devam edebilecekler. Ancak hem Google hem Facebook tarafında çalışanların çok büyük bir çoğunluğu home office çalışmaya devam edecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>