Evernote rüya kadroyu tamamladı

1

Chris O’Neill sekiz ay öncesine kadar Google’ın ünlü ileri düzey teknoloji araştırma laboratuvarı Google X’te çalışıyordu, 2015 ortasında Evernote’a transfer oldu. Yerine geçtiği Evernote kurucu ekibinden Phil Libin’in ardından, gelir modeli oluşturma konusunda sıkıntı çeken şirkete yeni bir soluk getirmek için kolları sıvayan O’Neill, ilk büyük adımı geçtiğimiz hafta attı.

Dört yıl önce 2 milyar dolarlık pazar değerine ulaşmasına karşın, son iki yılda büyük düşüş yaşayan Evernote’un yönetim kadrosunu birkaç aydır tasfiye eden O’Neill, onların yerine Google, Skype, HP, Logitech ve Microsoft gibi devlerden transferler yaptı. Yeni yönetimde ürün müdürü Erik Wrobel olurken, Çin ekibinin başına Raymond Tang, pazarlamanın başına Andrew Malcolm, teknik operasyonlar için Ben McCormack atandı. Şirketin tasarım çalışmaları Nate Fortin gözetiminde devam edecek ve İK işlerinden ise Michelle Wagner sorumlu olacak.

Evernote için işler rayına girecek mi?

Alınan notları, kaydedilen sesleri ve görüntüleri farklı cihazlar ve oturumlar arasında kolayca senkronize etmeye yarayan bulut tabanlı üretkenlik servisi, ulaştığı 150 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcıya karşın kârlılık sağlamakta güçlük çekiyor. Yatırımcıların hoşnut kalmadığı bu durum, geçtiğimiz yıl daha da kötüye gitti. Yöneticiler ve kilit çalışanların işten ayrılmalarının ardından, dünya genelinde kurulan 10 ofisten 3’ü kapandı ve toplu işten çıkarmalar başladı.

Yönetim kurulu flaş bir karara imza atarak yaklaşık 8 ay önce Google X ekibinin önemli üyelerinden O’Neill’ı CEO olarak Evernote’a transfer etti. Bakalım şirket bu “rüya kadro” ile eski günlerine dönebilecek mi.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>