Evernote’a yeni özellik geldi

0

Yetenekli bir not alma uygulaması olarak hızla popülerleşen Evernote, Android uygulamasına yeni bir özellik getirdiğini duyurdu.

Android üzerinde Evernote uygulamasını kullananlar artık dökümanların fotoğrafını çekerek kolayca taranmasını sağlayacaklar. Uygulama dökümanın boyutunu otomatik olarak tespit edebilecek ve yine otomatik olarak kesip kırparak dökümanı ideal boyuta indirebilecek. Ayrıca taranmış dökümanların fotoğrafları geçici olarak bilgisayarda saklanacak ama kullanıcı fotoğrafların yer kaplamasını istemiyorsa, görseller silinecek.

Ayrıca uygulamada artık fotoğrafların üzerine işaretler koymak, notlar almak mümkün olacak. Bu da uygulamanın profesyoneller arasında kullanımını daha pratik hale getirecek. Kullanıcı bir fotoğrafın üzerine uzun bastığında çıkan menüden ilgili araçları seçerek fotoğraf üzerine notlar kaydedebilecek. Uygulamanın ücretsiz versiyonuna eklenen bu yeni özelliklerin yanında ayrıca ücretli Premium versiyonuna da kartvizit tarayıcısı eklendi.Taranan kartvizitteki bilgiler otomatik olarak adres ve kişi bilgisi olarak kaydedilecek. Bir diğer özellik ise PDF dosyaları üzerine not alabilmek. Premium kullanıcıları artık Evernote içine kaydettikleri PDF dosyalarının üzerine notlar ve işaretler ekleyebilecekler.

Çok eski bir not alma uygulaması olan Evernote özellikle bulut sistemine geçtikten sonra hızla popülerleşmiş, zengin yetenekleri, anlaşılabilir sade tasarımı ve her platfromda sorunsuzca çalışıyor olması nedeniyle de büyük beğeni toplamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>