Evlerde elektrikli araç şarjı için 16 milyar dolar harcanacak

0

Evlerde elektrikli araç şarjı

Juniper Research tarafından yapılan yeni bir araştırma, evde elektrikli araç şarjına yapılan harcamanın 2026’da dünya çapında 16 milyar doları aşacağını belirtti. 2021’de ise bu tutar 3.4 milyar dolar seviyelerindeydi.

Önümüzdeki 5 yıl içinde yüzde 390’ı aşan bu hızlı büyüme, maliyetli ve sık sık rahatsız edici genel şarj ağlarını kullanmak yerine elektrikli araçlar için evde şarj etmenin daha düşük maliyeti ve rahatlığından kaynaklanıyor.

Şehir sakinleri için evde şarja erişimin olmaması önemli bir sorun. Ancak elektrikli araçların şu anda yüksek maliyetli olduğu düşünüldüğünde, kullanıcıların sokak dışı park yerlerine erişme olasılığı yüksek. Araştırma, evde şarj etme satıcılarının ve otomotiv üreticilerinin, ev şarjını gelecekteki elektrikli araç geçişlerinde merkezi hale getirmek için ortaklıklar kurmasını önerdi.

Temel Fırsatlar, Zorluklar ve Pazar Tahminleri 2021-2026 adlı araştırma, dünya çapında 21 milyondan fazla hanenin, 2026’ya kadar bir ev tipi şarj istasyonuna sahip olacağını belirtiyor. 2021’de ise bu sayı sadece 2 milyondu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>