Excel fotoğraftan tablo algılayabiliyor!

0

fotoğraftan tablo algılama

Excel için fotoğraftan tablo algılama özelliği duyuruldu. Bu özellikle yazılı bir tabloyu, dijitale aktarmak çok daha kolay hale geldi.

Fotoğraftan tablo algılama nasıl çalışıyor?

Microsoft Excel kullanıcılarının rahatsızlık duyduğu eksiklerin başında, kağıtta yazılı bir tabloyu Excel’e aktaramamak geliyordu. Excel’in mobil uygulaması için yayınlanan son özellikle artık kullanıcılar yazılı tabloları dijitale aktarabilecek. Üstelik bu aktarma süreci çok basit bir şekilde ilerliyor.

Aktarın için öncelikle kullanıcıların Excel uygulamasında “Insert Data From Picture” yani fotoğraftan veri girişine tıklaması gerekiyor. Daha sonra aktarmak istenilen tablonun fotoğrafı çekiliyor. Bu aşamada çekilen fotoğrafta kırpma işlemi yapılabiliyor. Son olarak ise aktar seçeneğine basıldığında, yazılı tablo artık dijital ortama geçmiş oluyor.

Aktarılan bu dijital tablo üzerinde istenilen şekilde değişiklik yapılarak, yeniden kaydedilebiliyor. Microsoft, bu yeni özelliği ilk olarak iOS cihazlar için sunacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>