Techinside Google News
Techinside Google News

Exynos 2500 gecikebilir mi? Galaxy S25 hangi işlemciyi kullanacak?

Samsung'un Galaxy S25 serisinde kullanacağı Exynos 2500 işlemcisinin gecikebileceğine dair yeni iddialar ortaya atıldı.
- Advertisement -

Samsung’un yeni Exynos 2500 işlemcisinin Galaxy S25 serisinde kullanılması beklenirken, üretim süreçlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle çipin piyasaya sunulma tarihi belirsizliğe düşebilir. DNet Korea’nın raporuna göre, Exynos 2500 şu anda beklenen üretim verimliliğine ulaşamamış durumda; %20 seviyelerinde olan verimlilik, seri üretime geçmek için yeterli değil. Bu durum devam ederse, sektör analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Samsung’un alternatif olarak Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 4 işlemcisine yönelebileceği belirtiliyor.

Samsung, Galaxy S24 modellerinde kullanılan Exynos 2400 işlemcisiyle önemli gelişmeler kaydetmiş ve beğeni toplamıştı. Exynos 2400, performansıyla kullanıcıların beklentilerini karşılamış ve Samsung’un yarı iletken pazarındaki konumunu güçlendirmişti. Ancak Exynos 2500 projesi olan “Solomon”, Samsung Foundry’nin 3nm (SF3) ve Gate-All-Around (GAA) teknolojilerini kullanacak ikinci nesil bir işlemci olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, Exynos 2500’in geliştirilme sürecinden vazgeçilmesi, hem maddi hem de stratejik anlamda büyük bir kayba yol açabilir ve Samsung’un rekabet gücünü etkileyebilir.

Samsung’un üretim verimini artırma çabalarıyla ilgili olarak, şirketin bu yılın ikinci yarısına kadar Exynos 2500’ü seri üretime geçirme hedefi bulunuyor. Ancak bu süreçteki gelişmeler, Exynos 2500’in Galaxy S25 modellerinde kullanılıp kullanılmayacağını belirleyecek önemli faktörler arasında yer alıyor. Samsung’un teknoloji ve üretim kapasitesiyle ilgili stratejileri, önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak sonuçlara göre şekillenecek gibi görünüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir