Fabrika içi ulaşım aracı geliştirildi

0

Fabrika içi ulaşım

BMW, fabrika içi ulaşım için özel bir araç geliştirdi. fabrika içi ulaşım aracıyla çalışanlar, mesai saatlerinde yürümek zorunda kalmayacak. Böylelikle daha verimli bir şekilde çalışılabilecek.

Fabrika içi ulaşım: Personal Mover Concept

Dünya genelinde dev şirketler, fabrika içi veya ofisler arası ulaşım için farklı araçlar kullanmaya başladı. Bu sayede çalışan konforu sağlanarak, daha verimli bir çalışma ortamı sunuluyor. Geçtiğimiz günlerde Apple, imzaladığı sürücüsüz otomobil anlaşması ile ofisleri arasında ulaşıma yeniliğin temellerini attı. Bu alanda son konsept ise BMW şirketinden geldi.

Toplanan verilere göre BMW çalışanları, mesai sırasında ortalama 12 km yürüyor. Ekstra yorgunluğa neden olan bu yürüyüş, iş verimliliğinin düşmesine neden oluyor. Tanıtılan yeni Personal Mover Concept, bu sorunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Tıpkı bir bisiklet gibi gidon ve selesi olan Personal Mover Concept, 360 derece hareket kolaylığı sağlıyor. Saatte 20-30 km hıza ulaşabilen bu araçta far ve stop sistemi de bulunuyor. Şimdilik güvenlik amacıyla 12 km hız sınırı koyulan araçtan, 5 adet prototip üretilmiş durumda. Bu prototipler, Almanya’daki FIZ araştırma merkezinde aktif olarak kullanılıyor.Fabrika içi ulaşım

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>