Facebook 2 milyon kullanıcısını yanlışlıkla öldürdü

0

Facebook, sosyal medya tarihinde iz bırakacak büyük bir fiyaskoya imza attı.

2 milyona yakın kullanıcının profil sayfasında, kullanıcının öldüğünü haber veren özel duyurular ortaya çıkınca, Facebook kullanıcıları arasında büyük panik yaşandı.

Zuckerberg de ölmeden mezara girdi

Zuckerbeg de bu hatadan payını aldı ve gün içinde Zuckerberg’in sayfasını ziyaret edenler, Facebook’un kurucusunun ölmüş olduğunu gördüler.

Sorunun bir hatadan kaynaklandığını fark etmeyen milyonlarca insan ise arkadaşlarının ölmüş olduğunu düşünerek büyük üzüntü yaşadılar. Çoğu insan, ölmüş olduğunu, arkadaşlarından gelen şok dolu telefonlarla öğrendiler.

Facebook gün içinde sorunu çözdü ve üzüntü yaşattığı herkesten özür dileyen bir açıklama yayınladı. Ancak bu örnek, sosyal medya servislerinde dikkatsizlik sonucu oluşabilecek hataların nasıl büyük sorunlara yol açabileceğine dair önemli bir örnek olarak teknoloji tarihinde yerini aldı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>