Facebook akademik çalışma yürütüyor

0

Facebook akademik çalışma

Facebook akademik çalışma kapsamında, hesabını kapatan kullanıcılara para ödemesi yapacak .120 dolarlık ödeme, ilginç bir araştırmaya konu olacak.

Facebook akademik çalışma için davet gönderiyor

Eski gücünü kaybetmesine rağmen günümüzün halen en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Facebook, ilginç bir çalışmaya imza atıyor. Akademik çalışma kapsamında bazı kullanıcılara Facebook bildirim gönderiyor.

Kullanıcılara Eylül ayı sonuna kadar Facebook veya Instagram hesaplarını kapatmaları, bunun karşılığında ise 120 dolarlık ödeme yapılacağı vurgulanıyor. 200 ila 400 bin kişiye gönderilen bu bildirim, Facebook için milyonlarca dolara mal olabilir. Ancak Facebook, yürüteceği akademik çalışma çerçevesinde uzun vadeli planlama yapmak amacıyla bu çalışmaya oldukça önem veriyor.

Facebook sözcüsü Liz ise ilgili ödemenin kullanıcılara hesaplarını geçici olarak kapattıklarında yapılacağını vurguluyor. Sadece ABD’deki kullanıcılar için gönderilen bu bildirimle, kullanıcıların sosyal medyaya bakış açıları ve bu konudaki alışkanlıkları analiz edilmiş olacak.

Facebook elde ettiği verileri bağımsız ver bilimcilerle de paylaşacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>