Facebook akıllı gözlük tanıttı

0

Facebook akıllı gözlük

VR ve AR çalışmalarına devam eden Facebook akıllı gözlük modelini tanıttı. Bu tanıtım, Facebook’un AR gözlüklerine bir adım daha yaklaşması olarak nitelendirildi.

Facebook akıllı gözlük modelini tanıttı

Facebook, gerçek artırılmış gerçeklik gözlükleri sunma hedefine bir adım yaklaştı ve ilk akıllı gözlüklerini piyasaya sürdü.

Ray-Ban yapımcısı EssilorLuxottica ile ortaklaşa oluşturulan gözlükler, kullanıcıların müzik dinlemesine, arama yapmasına veya fotoğraf ve kısa videolar çekmesine ve bunları bir tamamlayıcı uygulama kullanarak Facebook hizmetlerinde paylaşmasına olanak tanıyor. Facebook, “Ray-Ban Hikayeleri” adlı gözlük serisinin 299 dolardan başlayacağını söyledi.

2020’de yaklaşık 86 milyar dolar gelir bildiren sosyal medya devi, parasının çoğunu reklamlardan kazanıyor ancak sanal ve artırılmış gerçekliğe büyük yatırım yapmış durumda. Facebook; Oculus VR başlıkları gibi donanımlar geliştiriyor ve bileklik teknolojileri üzerinde çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’tan bir bilim insanı, şirketin sanal nesneleri kullanıcının gerçek dünyaya bakış açısının üzerine yerleştirecek olan “gerçek” AR gözlüklerini piyasaya sürmekten 5 ila 10 yıl uzakta olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>