Facebook, akıllı Ray-Ban gözlükleri satacak

0

Sanal gerçeklik gözlüklerine dair büyük hayalleri olan Zuckerberg henüz hayallerini gerçek kılmayı başaramadı ama daha klasik görünümlü akıllı gözlüklerle bu teknolojiyi gündelik hayata ufak ufak sokma planını hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Daha klasik görünümlü akıllı gözlükler

Mark Zuckerberg, Facebook’un kısa süre sonra, Ray-Ban ile işbirliği içinde, Ray-Ban’ın ikonik formuna sahip akıllı gözlükleri piyasaya süreceğini açıkladı.

Facebook, 2019’dan beri akıllı güneş gözlükleri üretmek için çalışıyordu. Daha önce Google’ın denediği akıllı gözlükler sosyal hayatta büyük tepki çekmiş, Google gözlükleri takan insanlar sosyal mekanlara alınmamış hatta barlarda, kafelerde, sosyal alanlarda bu gözlükleri takan insanlar fiziksel saldırıya uğramıştı. Bunun üzerine Google, akıllı gözlüklerini sosyal kullanımdan çekerek, endüstriyel kullanım için projelendirmeye karar vermişti.

Bakalım Facebook’un güneş gözlükleri toplumda nasıl bir tepki alacak.

Peki, plajlarda, havuz başında, kafelerde veya diğer sosyal ortamlarda, çevrenizdeki insanların sosyal medyaya canlı yayın yapan akıllı gözlükler taktığını bilseniz, sizin tepkiniz ne olurdu?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>