Facebook akıllı saat üretmeye hazırlanıyor

0

Facebook akıllı saat

Facebook akıllı saat üreterek giyilebilir cihaz sektöründe rekabete katılmayı planlıyor. Şu ana bu akıllı saatle ilgili fazla bir detay paylaşılmadı.

Facebook akıllı saat pazarına giriyor

Giyilebilir cihaz sektöründeki büyüme tüm hızıyla devam ederken, bu alandaki rekabet de artıyor. Sosyal medya devi Facebook, giyilebilir cihaz sektöründeki rekabette yer almaya hazırlanıyor.

Daha önce Oculus ile ortak bir şekilde sanal gerçeklik üzerine çalışmalar yapan Facebook, bu kez akıllı saat pazarına yer alacak. Şu ana kadar elde edilen bilgilere göre Facebook’un akıllı saati Android işletim sistemine sahip olacak.

Facebook’un saati özellikle de mesajlaşma ve sağlık, fitness gibi özellikleriyle gündelik hayatta kullanıcılara yardımcı olacak. İddialara göre Facebook, Android işletim sistemini kullanan, ancak kendisine ait bir işletim sistemiyle de bu alanda yer alabilir.

Facebook’un akıllı saatinin, 2022 yılı içinde satışa çıkması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde akıllı saatle ilgili daha fazla teknik detaya ulaşılmasını bekliyoruz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>