Facebook alışverişlerine canlı video görüşmesi geliyor

0

Facebook, sosyal medya platformu üzerinden yapılacak alışverişlerde, alıcı ile satıcının canlı olarak görüşmesini ve ürünün incelenmesini sağlayacak canlı video bağlantısını test etmeye başladı.

Video ile ürün pazarlama dönemi

Bu canlı video görüşmesi sırasında satıcılar ürünlerini canlı yayında müşteriye gösterebilecekken, alıcılar da anı anına sorular sorarak ürün hakkında daha detaylı bilgi alabilecekler.

Bu canlı videonun birebir tek bir müşteri ve satıcı arasında olması da mümkün ancak satıcılar, doğrudan yönettikleri sayfaya duyuru yaparak tüm üyelerin izleyebileceği bir sunum videosu da yayınlayabilecekler. Bu sırada müşterilerden gelen toplu sorulara da cevap verme imkanı olacak.

Test aşamasında olan bu yeni yetenek hizmete girecek olursa, TV’lerdeki ürün tanıtım/satış programlarına benzer özel prodüksiyonların Facebook’a yoğulaşabileceği tahmin ediliyor. Facebook’un gruplar ve sayfalar üzerinden satılan her üründen kendi komisyonunu alarak kasasını dolduracağı gerçeğini de inkar etmek mümkün değil.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>