Facebook, Apple yöneticisini transfer etti, sır ortaya çıktı!

0

Facebook, sanal gerçeklik alanındaki büyük yatırımları için kesenin ağzını açmasıyla tanınıyor. Oculus Rift gözlüklerini satın almak için milyar dolarları gözden çıkaran sosyal medya devi şimdi de Oculus birimini yönetmesi için Apple’ın kıdemli bir yöneticisini kendi renklerine transfer etti.

15 yıldır Apple’da çalışan mühendislik ve tasarım projelerinde yönetici olarak çalışan kıdemli mühendis Michael Hillman, artık Facebook’ta Oculus projesini yönetecek. Hillman’ın odaklanacağı konu ise Oculus projesi için bir yol haritası hazırlamak ve projenin bu haritaya uygun olarak gelişimini koordine etmek olacak.

Hillman’ın Apple’daki son dört yılını “gizli” bir donanım üzerinde çalışarak geçirdiğinin de altı çiziliyor. Bu da Apple’ın dört yıldır VR gözlüğü geliştirmek üzere çalışma yaptığının itirafı olabilir. Facebook’un VR konusunda hiçbir tecrübesi olmayan bir mühendisi, son derece pahalı bir yatırım olan Oculus’un başına getirmeyeceği düşünülüyor. Dolayısıyla Apple’dan Oculus için transfer edilen bir mühendis, Apple’ın bu konudaki çalışmalarının ispatı olarak yorumlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>