Facebook arayüz değişimi yapıyor

0

Facebook arayüz

Eski popülerliğini yitiren Facebook arayüz değişimi ile toparlanmayı hedefliyor. Facebook Eylül ayı itibariyle bu arayüz değişimini yapacak.

Facebook arayüz değişimi için kararlı

Instagram’ın ardından TikTok’un hızlı yükselişi, Facebook’un bir hayli gözden düşmesine neden oldu. Özellikle de genç kullanıcılar artık Facebook’tan uzak duruyor.

Kaybettiği kitleyi yeniden kazanmayı hedefleyen Facebook ise uygulamasında ve web sitesinde yenilikler yapmaya devam ediyor. Bu amaçla Facebook, Eylül ayı itibariyle önemli bir yeniliğe imza atacak.

Daha önce Mayıs ayında web sitesinde yeni kullanıcı arayüzünü kullanıma sunan platform, kullanıcıların ister eski isterlerse yeni arayüzü kullanmalarına imkan tanıyordu. Ancak Facebook, isteğe bağlı bu durumu sonlandıracak. 1 Eylül itibariyle Facebook’un eski arayüzü tamamen tarihe karışacak. Yani Facebook yeni tasarımıyla bu yolculuğuna devam edecek.

Eski tasarımın sonlanacağı ve yola yeni tasarımla devam edileceği konusunda kullanıcılara da bilgilendirme yapıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>