Facebook artırılmış gerçeklik testleri yapıyor

0

Facebook artırılmış gerçeklik

Facebook artırılmış gerçeklik destekli reklamlar yayınlamak için testlere başladı. Facebook artırılmış gerçeklik ile reklam sektörüne yeni bir akım getirecek.

Facebook artırılmış gerçeklik için çağrıda bulunmuştu

Facebook bu yılın başlarındaki F8 geliştirici konferansında, Messenger’da ürünleri göstermek amacıyla AR’yi kullanmak için işletmelerle çalıştığını duyurmuştu. Ancak Facebook AR reklam politikasını bir adım öteye taşımaya hazırlanıyor. Reklam verenlere yapılan çağrı ile Facebook, haber akışlarında AR destekli reklamlar yayınlamaya başlıyor. Henüz test aşamasında olan bu stratejinin, tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor.

Facebook’un küresel pazarlama çözümleri için ürün pazarlama başkan yardımcısı olan Ty Ahmad-Taylor, şu an için alışveriş odaklı reklamlar üzerinde çalışıldığını belirtiyor. Örneğin; makyaj malzemeleri satan şirketler ve güneş gözlüğü şirketler ürünlerinin müşterilerde nasıl göründüğünü AR ile her kullanıcı için özelleştirilmiş olarak gösterecek.

Taylor, insanlar geleneksel olarak bunu yapmak için mağazalara girmek zorunda olduğunu ve aslında fiziksel deneyimi çok sevdiklerini belirtiyor. Ancak AR uygulamaları online’da yaşanan fiziksel deneyim eksikliğini giderebilecek potansiyele sahip.

Ahmad-Taylor, New York City etkinliğinde gazetecilere ve pazarlamacılara, Facebook’un reklam planlarını vurgulayan bir duyuru yaptı. Ayrıca, reklam verenlerin mevcut görselleri mobil video reklamlar için şablonlara dahil etmelerini sağlayacak yeni bir Video Creation Kit (video oluşturma seti) duyurdu. Bu araçları test eden Noom’a göre, elde edilen videolar statik görüntülerden yüzde 77 daha iyi performans gösterdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>