Facebook Avrupa’da inceleme altında

0

Facebook Avrupa

Ölçülülük konusunda Facebook Avrupa’da inceleme altında. Facebook içerik incelemeleri sonrasında sorun yaşayabilir.

Facebook Avrupa’da ceza alır mı?

Facebook bir kez daha içerik moderatörlerine yaptığı muameleyle ilgili inceleme görüyor. Avrupa’da başlatılan incleemeler, Facebook’a problem yaşatabilir.

Şu anda sözleşmeli personel olarak çalışmak üzere içerik moderatörlerini işe alan İrlandalı bir dış kaynak şirketi olan Covalen için çalışan Isabella Plunkett, erişim konusunda eleştirilerde bulundu. Örneğin Plunkett, sağlık alanında çalışan kişilerin resim veya karaoke gibi etkinlikler önermesinin içerik moderatörlerinin hatası olduğunu söylüyor.

Plunkett bu alanda toparlanma yaşanabilmesi için Facebook’un moderatörlere kendi çalışanları gibi imkanlar sunması gerektiğini belirtti. Facebook sözcüsü yaptığı açıklamada, şirketin içeriği inceleyen kişilere destek sağlamak için ortaklarıyla birlikte çalışmaya kararlı olduğunu söyledi.

Facebook geçen yıl ABD’deki moderatörler için 52 milyon dolarlık ödeme yapmıştı. Ancak bu tutarın daha da artması ve küresel ölçekte yayılmasıyla içerik kalitesinin artacağı vurgulanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>