Facebook bulut oyun servisi için testler başladı

0

Facebook bulut oyun servisi

Facebook Gaming sekmesi altında yer alan Facebook bulut oyun servisi için test süreci başladı. Şu anda testler sınırlı bir bölge içinde yürütülüyor.

Facebook bulut oyun servisi kullanımda

Sosyal medya platformu olmanın çok daha ötesine geçen Facebook, yeni sektörleri hedef alıyor. Bu sektörlerden biri de son dönemin en hızlı büyüyen sektörleri arasında yer alan oyun sektörü.

Microsoft, Sony ve Google gibi devlerin kendi oyun servislerini geliştirmelerinin ardından Facebook da bu yönde adım atarak Facebook Gaming girişimine başlamıştı. Facebook Gaming bünyesinde, bulut oyun servisleri barındırılacak ve oyuncular bu yöne çekilecek.

Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale ve WWE SuperCard gibi çok sevilen oyunların yer alacağı Facebook Gaming, sürekli olarak oynanan oyunları hedef alıyor. Böylelikle bulut servisine 380 milyon civarında bir abone kazandırılması hedefleniyor.

Şu anda 200 bin kişi ile kapalı beta sürümü olarak test edilen Facebook Gaming, daha çok ABD’deki kullanıcılara sunulmuş durumda. Ayrıca Facebook Gaming şu anda Facebook web sürümü ve Android uygulaması üzerinden çalışıyor. Önümüzdeki yıl Facebook Gaming’e daha fazla oyun eklenecek ve kullanıcılara daha kapsamlı bir şekilde sunulacak. Ayrıca Facebook Gaming için fiyatlandırma henüz belirtilmedi diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>