Facebook çalışanları istifa etmeye başladı

0

Facebook çalışanları istifa

Zuckerberg’in olaylar karşısında sessiz kalması nedeniyle, Facebook çalışanları istifa etmeye başladı. Bu olayların ardından Zuckerberg’in ne diyeceği şimdiden merak ediliyor.

Facebook çalışanları istifa ederek tepki gösteriyor

ABD’de yaşanan gerginlikler nedeniyle, çok büyük bir kargaşa ortamı mevcut. Hatta büyük şirketler de bu olaylara tepkisiz kalmaları nedeniyle yoğun eleştiriler alabiliyor.

Facebook çalışanları, Mark Zuckerberg’i ABD Başkanı Donald Trump’a tepki göstermemeleri nedeniyle yoğun eleştiriye tutmuştu. Zuckerberg, Floyd’un öldürülmesine yönelik tepki vermediği için yoğun eleştiri almaktaydı. Bu konuyla ilgili şirket içinde ilk istifalar da gelmeye başladı.

İki Facebook çalışanı, Zuckerberg konuyla ilgili sessiz kaldığı için için şirketten istifa etti. Facebook’ta yazılım mühendisi pozisyonunda görev yapan Aveni, ülkem için korkuyorum ve şirketimin tehlikeli gelen statükoya meydan okumadığını görüyorum dedi. Aveni  ayrıca şirketin takındığı bu tavrın arkasında durmayacağını da söyledi. Bir diğer Facebook çalışanı Owen Anderson ise artık Facebook çalışanı olmamaktan gurur duyduğunu belirtti. Bu istifaların Zuckerberg sessiz kaldıkça devam etmesi bekleniyor. Zuckerberg’in olaylar karşısında nasıl bir tutum takınacağı ise şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>