Facebook canlı yayına başlıyor

0

Facebook-Live-Video-hero-1200x671 (1)
Facebook aslında Periscope gibi, canlı yayın yapmaya imkan veren bird sosyal ağ. Ancak bu özellik uzun zamandır deneme aşamasındaydı ve bu aşamada onu sadece birkaç Hollywood ünlüsü ile az sayıdaki gazeteci kullanabiliyordu.

Sosyal medya servisi şimdi, büyük talep gören bu özelliğin tüm kullanıcalara açılacağını duyurdu. Facebook’un canlı yayın özelliği sayesinde kullanıcılar cep telefonlarını bir canlı yayın aracına dönüştürebiliyorlar ve video kaydını anı anına takipçilerine ulaştırabiliyorlar. Bu sırada takipçiler de yorum yaparak yayına katılabiliyorlar. Canlı yayın bittikten sonra ise videonun kaydı kullanıcının zaman tünelinde yayına giriyor. Kullanıcılar isterse bu kaydı silebiliyor veya beğenmediği yorumları kaldırabiliyor.

Fakat bu yeni özellik şimdilik sadece ABD’deki sınırlı sayıdaki kullanıcıya açılacak ama adım adım tüm dünyada kullanıma girecek.

Video özelliği ile birlikte devreye giren bir diğer yenilik de kolaj yeteneği. Kullanıcılar artık Facebook uygulaması üzerinden fotoğraf kolajı da yapabilecek, böylece üçüncü parti uygulamalara ihtiyaç duyulmayacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>