Facebook Chrome için eklenti yayınladı

0

Facebook, web üzerindeki makaleleri ve diğer içerikleri not şeklinde saklamak isteyenler için özel bir Chrome eklentisi yayınladı.

Yeni Chrome eklentisi, Chrome web tarayıcısının eklentiler satırında sosyal medya servisinin logosuyla beliriyor. Kullanıcı beğendiği bir yazı, haber, makale, fotoğraf görüp beğendiğinde ancak daha sonra incelemek üzere linki kaydetmek istediğinde Save to Facebook eklentisinin linkine basması yeterli oluyor.Sayfanın linki eklentinin link listesi içine kaydediliyor. Kullanıcı daha sonra linke basarak ilgili sayfaya tekrar kolayca ulaşabiliyor.

save to facebook

Aslında bu yeni ürünün, Zuckerberg’in 1,5 milyar kullanıcıya sahip sosyal medya servisinin alışıldık hizmetleri ile hiçbir bağlantısı bulunmuyor. Eklenti ilgili linkleri sosyal medya servisinde paylaşmak üzerine de bir işleve sahip değil. Tamamen yeni bir fonksiyonu olan eklenti, sosyal medya servisinin yeni bir alana yöneldiği şüphesini doğuruyor. Çünkü benzer bir eklenti ünlü not alma servisi Evernote tarafından da kullanılıyor. Facebook şimdi, link not alma eklentisi yayınlayarak, Evernote benzeri not alma uygulamalarına rakip bir hizmet geliştiriyor olduğunun ilk işaretlerini veriyor olabilir mi?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>