Facebook Clubhouse benzeri özellik üzerinde çalışıyor

0

Facebook Clubhouse

Facebook Clubhouse benzeri bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni özellikle ilgili ilk görüntüler de ortaya çıktı.

Facebook Clubhouse benzeri özellik sunacak

Clubhouse’un kısa sürede hızlı yükselişi, kullanıcı kitlesinin sesli paylaşıma ne kadar hazır olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte sosyal medya devleri kendi platformlarına Clubhouse benzeri özellikler ekliyor.

Facebook’un da bir süredir böyle bir özellik üzerinde çalıştığı biliniyordu. Facebook sesli sohbet odaları özelliğini Messenger Rooms ile yeni bir boyuta getirmek istiyor. Alessandro Pluzzi ismindeki bir girişimci tarafından yayınlanan üç farklı ekran görüntüsü, Messenger Rooms’ta Clubhouse benzeri özelliğin sunulacağını gösteriyor. Burada kullanıcılar, sesli sohbet odası başlatabilecek ve dinleyiciler yayınlara katılabilecekler.

Paylaşılan bilgilere göre Messenger Rooms, 50 kişilik grup sohbetine imkan verecek. Platformda ses odalarının oluşmasıyla daha geniş katılımcılı yayınlar da mümkün olacak.

Şu anda test aşamasında olan özelliğin Facebook tarafından ne zaman yayınlanacağı ise şimdiden merak ediliyor. Ancak Facebook’un bu özellik için elini çabuk tutacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>