Facebook Collab uygulaması yayınlandı

0

Facebook Collab uygulaması

Müzik sektörüne yönelik geliştirmeler yapan Facebook Collab uygulaması yayınlandı. Collab ile kullanıcılar farklı yerlerde de müzik yapabiliyor.

Facebook Collab uygulaması özellikleri

Koronavirüs salgını, insanların uzaktan çalışabilmesinin ne kadar önemli olduğunu bize çok açık bir şekilde gösterdi. Ancak genel tabloya baktığımızda, müzik sektörünün online konserler ve canlı yayınlarla kısıtlı kaldığını söyleyebiliriz.

Facebook, bu konuda önemli bir adım atarak Collab uygulamasını yayınladı. Uygulama, Facebook’un geliştirme ekibi olan NPE Team tarafından hazırlandı. Müzik sektörü için geliştirilen uygulama, kullanıcıların fiziksel mesafeden bağımsız bir şekilde müzik yapabilmelerini sağlıyor.

Uygulama kullanıcıların eğlenceli şekilde vakit geçirmelerini sağlıyor. Video içeriklere odaklanan uygulamada şu an için orijinal müzik videoları yapmaya destek veriliyor. Kullanıcılar, uygulama içerisinde yer alan müziklerden seçim yaparak videolar hazırlayabiliyor. Videoların birbirlerine eklenebilmesi sayesinde, birlikte müzik yapılabiliyor.

Uygulamanın en öne çıkan özelliklerinden biri de sadece 15 saniyelik videolar oluşturmaya izin vermesi. Uygulama, tıpkı popüler diğer platformlar gibi kısa ve hızlı tüketimi destekliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>