Facebook CrowdTangle’ı satın aldı

0

Facebook, 4 yaşındaki bir internet analiz aracı olan CrowdTangle’ı satın aldığını duyurdu.

CrowdTangle, içeriklerin internette nasıl yayıldığını takip ediyor ve bu takibi bir rapor haline dönüştürebiliyor. Böylece içerik üreticileri, ürettikleri haberlerin, videoların, farklı içeriklerin hangi kanallardan ve nasıl yayıldığını tespit ederek kendi kullanıcılarını daha yakından tanıma imkanına kavuşuyorlar.

Facebook reklamverenlere yeni raporlar sunacak

Facebook şimdi bu aracı satın alarak, reklam verenlerine ve içerik üreticilerine, geliştirdikleri kampanyaların nasıl yayıldığına dair raporlar ulaştırmayı planlıyor.

Bir diğer deyişle, daha başarılı viral kampanyaları yaratmak için gerekli doneler artık CrowdTangle aracından sağlanacak.

Facebook’un satın alma için ne kadar ödediği bilinmiyor ancak CrowdTangle’ın son fon arayışında yatırımcılardan 2,2 milyon dolarlık fon topladığı biliniyor. Dolayısıyla, alışverişin milyar dolarlar seviyesinde olmadığı tahmin ediliyor. Ancak fiyat olarak küçük bir alışveriş olmasına rağmen aracın Facebook reklam projelerinde etkisinin büyük olacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>