Facebook devasa bir laboratuvar açtı

0

Sosyal medya devi, 2 bin metrekare büyüklüğünde, dev bir laboratuvar açtığını duyurdu. Area 404 ismi verilen laboratuvarın ilgi çeken detayı ise, tamamen donanım ürünlerine odaklanmış bir merkez olması. Sosyal medya devi bu yeni laboratuvarında sanal gerçeklik donanımları, drone ekipmanları, 360 derece kameralar gibi yeni nesil donanımlar hakkında AR-GE çalışmaları yapacak.

Engadget’ın haberine göre, Area 404’ün bir diğer özelliği de tüm ekiplerin iç içe çalışması ve çok sıkı bir iletişim içinde olmalarını sağlayacak özel bir tasarımla kurulması. Böyle değişik ürün grupları üzerinde çalışan ekipler kendi içinde izole olmayacak ve diğer ekiplerle etkileşim halinde bulunacaklar. Bu da ürünlerin gelişmesini hızlandıracak ve diğer ürün ve hizmetlerle uyum içinde olmasını sağlayacak.

Yeni laboratuvar, alışıldık “eğlenceli, aksiyonlu, oyuncaklı” Facebook ofislerinin aksine, full kapasiteli bir uçak hangarını veya dev bir otomobil tamircisini andırıyor zira bina tamamen araç gereçlerle ve teknik ekipmanla, test alanları ile dolu.

Bu gelişme ayrıca, sosyal medya devinin artık sadece yazılım ve internet servisleri üzerine değil, doğrudan donanım ürünlerine de odaklanacağının ispatı. Üstelik bu odaklanmanın çok güçlü olacağı anlaşılıyor. Area 404’de geliştirilecek ilginç ürünlerin önümüzdeki sene medya önüne çıkması şaşırtıcı olmayacak. Bakalım yeni nesil Bill Gates olarak tanımlanan Zuckerberg bu sefer nasıl bri devrim yapacak?

İlginizi çekebilecek bir diğer haber: Microsoft ve Facebook Atlantik’e kablo döşeyecek

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>