Facebook dijital beceri eğitimi başlattı

0

Facebook dijital

Facebook dijital beceri eğitimi ile KOBİ’lere yönelik çalışma yapıyor. Facebook dijital beceri ilk etapta fiziksel olarak yapılacak. Daha sonra çevrimiçi şekilde sunulacak.

Facebook dijital beceri eğitimini KOBİ’lere sunacak

Facebook Avrupa’daki KOBİ’lere yönelik dijital beceri eğitimi başlatıyor. Çalışmanın hedefinde ise 100.000 KOBİ’ye birebir eğitim, 2020’ye kadar ise 250.000 işletme için çevrimiçi eğitim verilmesi hedefleniyor. Facebook, yerel organizasyonlar ile ortaklık kurarak İspanya, Polonya ve İtalya’da üç yeni topluluk beceri merkezi açacak. Bu merkezler ile küçük işletmelerin kendi işlerine özgü eğitimler sunacak.

Facebook, önümüzdeki iki yıl içinde Freeformers ile ortak çalışarak İngiltere, Fransa, Almanya, Polonya, İtalya ve İspanya’da AB genelinde 300.000 kişiye eğitim verecek. 75.000 kişilik eğitim, fiziksel olarak gerçekleştirilecek ve geri kalan eğitim çevrimiçi verilecek.

2011’den bu yana Facebook, dünyanın dört bir yanındaki küçük işletmelerin desteklenmesi için 1 milyar dolardan fazla harcama yaptığını açıkladı. Böylelikle işletmelerin de ilgisini çekerek marka değerini artırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>