Facebook Discover uygulaması için testlere başlandı

0

Facebook Discover uygulaması

Facebook Discover uygulaması için ilk testler Peru’da başladı. Discover ile kullanıcılar, ücretsiz veri trafiğinden yararlanabilecekler.

Facebook Discover uygulaması özellikleri

Sosyal medya platformu olmanın çok daha ötesine geçmeyi başaran Facebook, son yıllarda yenilikçi girişimleriyle ön plana çıkıyor. Facebook bu kez Discover uygulamasıyla önemli bir yeniliğe imza atıyor.

Peru’da ilk testlerine başlanan uygulaması, mobil operatörler ve World Wide Wen Foundation gibi diğer paydaşlardan alınan geri bildirimler aracılığıyla geliştirildi. Bu uygulama, ücretsiz veri trafiğinden faydalanarak, kullanıcılara ücretsiz internet hizmeti sunacak.

Elbette Discover’ın bazı kısıtlamaları olacak. Düşük bant genişliğini kullanacak olan Discover, kullanıcılara video ve ses oynatma imkanı vermeyecek. Bunun yerine Discover, daha çok sağlık siteleri gibi önemli ve ihtiyaç duyulabilecek sitelere göre tasarlanmış durumda. Discover ile kullanıcılar önemli ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Discover uygulamasının açılışında, koronavirüs ile ilgili bilgilendirmeler de yer alıyor. Mobil operatörlerle ortak bir şekilde geliştirilen Discover ile kullanıcılar daha kalıcı bir şekilde internette kalabilecek, ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>