Facebook editörleri evden çalışmak istiyor

0

Facebook’un yapay zekası

Facebook’un İrlanda’daki merkezinde evden çalışma krizi çıktı. Pandemi şartları nedeniyle bir yıldır evden çalışan içerik editörleri, aşılanmaların başlamasıyla ofise çağrılmaya başlandı.

Ev şartları rahattı

Fakat evden çalışma şartlarını seven ve yeniden ofise dönmek istemeyen editörler şimdi bu karara karşı çıkıyor. Hatta editörlerin temsilcisi İrlanda’da Başbakan ile görüşecek evden çalışma konusunun yeni bir yasayla düzenlenmesini istedi.

Öte yandan Facebook’un bordrolu çalışanları halihazırda evden çalışmaya ve her türlü sosyal haklarını almaya devam ediyorlar. İçerik editörleri ise taşeron olarak görev yapıyor ve şirket onları “işlerin yürümesi için ofiste bulunması gereken kritik personel” olarak tanımlıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>