Facebook ergenleri kaybetti

0

Facebook’un en büyük korkusu olan genç kullanıcıları kaybetme kabusu gerçeğe mi dönüşüyor?

İstatistiklerde hızlı düşüş

İstatistikler, gençlerin büyük bir hızla Facebook’tan uzaklaştığını ve alternatif sosyal medya uygulamalarını tercih etmeye başladığını ortaya çıkardı.

Pew Research Center’ın yaptığı çalışmaya göre 2015 yılında 13-17 yaş aralığında ergenlik çağındaki sosyal medya kullanıcılarının %71’i Facebook’u, %50’si Instagram’ı ve %41’i Snapchat’i ağırlıklı sosyal medya kullanımı için değerlendirirken şu anda sadece %51’i Facebook kullanıcısı durumunda bulunuyor. YouTube, Instagram ve Snapchat ise liderlik için kapışıyorlar.

Araştırmaya katılan ABD’li gençlerin %85’i şu anda en fazla zamanını YouTube’da geçirdiğini dile getirirken %72’si Instagram, %69’u ise Snapchat bağımlısı durumunda.

Rakamlar da gösteriyor ki gençler giderek daha az oranda Facebook’u tercih ederken Facebook artık zorunlu olarak bir yetişkin platformuna dönüşmek zorunda kalacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>