Facebook eski haberler için kullanıcıları uyaracak

0

Facebook eski haberler

Facebook eski haberler için yeni bir strateji üzerinde çalışıyor. Eski haber paylaşan kullanıcılar uyarılacak ve paylaşımlarını yeniden gözden geçirmeleri istenecek.

Facebook eski haberler için takibi artırıyor

Sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte, yalan ve yanlış haberler günümüzün en önemli sorunlarından biri haline geldi. Sosyal medya platformları bu konuda çeşitli yenilikler üzerinde de çalışıyor.

Facebook, özellikle de kullanıcıların eski haberler paylaşması konusunda yeni bir önlem almaya hazırlanıyor. Şu anda üzerinde çalışmaları devam eden yeni özellik kapsamında, kullanıcılar 90 günden eski haber paylaşmak istediklerinde uyarılacak. Kullanıcılara bu haberin eski olduğu, yine de paylaşmak isteyip istemedikleri sorulacak. Yeni özellik sadece kullanıcıları bilgilendirmek ve uyarmak amaçlı diyebiliriz. Yani kullanıcıların eski haber paylaşmasını engelleyen bir durum henüz yok.

Facebook, izleyeceği bu yeni stratejiyle kullanıcıların eski haberlerle yanlış ve eski bilgiler almasının önüne geçmeyi hedefliyor. Ancak kullanıcıların uyarı odaklı bu özelliği beğenip beğenmeyecekleri ise şimdiden merak ediliyor.

Bir yandan bildirim ekranında da düzenlemeler yapan Facebook, Covid-19 odaklı bir yenilik üzerinde de çalışıyor. Covid-19  ile ilgili bağlantı paylaşan adaylar için de Covid -19 Bilgi Merkezi’ne yönlendirmeler yapılacak ve bildirim ekranı etkin bir biçimde kullanılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>