Facebook evden çalışma sistemini uzatıyor

0

Facebook evden çalışma

Facebook evden çalışma sistemi için yeni bir karar aldı. Bu kararla yeni çalışma sistemi 1 yıl uzatılmış oldu.

Facebook evden çalışma için yeni karar aldı

Koronavirüs nedeniyle birçok şirket kısa süreli de olsa evden çalışma sistemine geçiş yapmıştı. Ancak salgın tehlikesinin halen devam etmesi nedeniyle, bu süre uzatılmaya devam ediyor.

Sosyal medyanın dev ismi Facebook, bu sistemi uzatma kararı aldı. Alınan yeni karar kapsamında Facebook’un evden çalışma sistemi Temmuz 2021’e kadar devam edecek. Facebook ayrıca evden çalışanların ek ihtiyaçlarının karşılanması için 1000 dolar tutarın ek ödeme yapılacak.

Facebook’un bu kararı almasında Mark Zuckerberg’in büyük bir etkisi bulunuyor. Zuckerberg daha önce yaptığı açıklamalarda, uzakta çalışma modelinin kalıcı olabileceğini belirtmişti. Zuckerberg, önümüzdeki 5-10 yıllık süreçte, Facebook çalışanlarının yüzde 50’sinin evden çalışacağını belirtmişti. Facebook sözcüsü Norville tarafından yapılan açıklamada ise bu karar alınırken hükümete ve sağlık kuruluşlarına danışıldığını söylüyor.

Facebook yönetimi, evden çalışma sisteminin çalışanları psikolojik açıdan olumlu etkilediğini söylüyor. Ayrıca işe alımlarda farklı bölgelerdeki adayların işe alınmasının ise daha kolay olacağı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>